Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

Ar mokytis važiuoti vienračiu reikia 20" ratu?

gib's picture

Daugeliui paauglių ir suaugusių išmokti važiuoti yra lengviausia 20" vienračiu. Tai yra pats populiariausias dydis. Mažą 20" ratą yra lengviau valdyti (daryti balansuojančius posukius); jis yra žemesnis, todėl ant jo yra lengviau užlipti be atramos ir švelniau nulipti; jis lėčiau juda, todėl reikia mažiau vietos ir nulipimas (rečiau – griuvimas) nėra toks staigus.

Tačiau daug žmonių taip pat lengvai išmoksta važiuoti 24" (senesnis populiarus standartas) ir didesnio rato vienračiais. Didesnis ratas taip pat turi ir privalumų. Jis greičiau juda, todėl yra stabilesnis, jeigu sugebi įveikti greičio baimę mokantis.

Didesnio ūgio žmonės gali drąsiai mokytis 24" ratu, o vaikams gali reikėti ir 18", 16" ar net 12" rato.

Įsigyjant pirmąjį vienratį vertėtų pirmiausia pagalvoti apie tai, kaip norėsi važinėti. Jeigu norėsi atlikti triukius (freestyle, street, trials) - 20" ratas daugeliu atvejų bus geresnis, tačiau jeigu norėsi nuvažiuoti didesnius atstumus (kelis kilometrus sykiu), tuomet tikrai reikia didesnio rato.

Renkantis pirmąjį vienratį galima mąstyti ir taip: mažo 20" rato reikia bet kuriuo atveju, kadangi važiuoti vienračiu mokais visą gyvenimą. Bet koks naujas triukas, pvz., stovėjimas vietoje, važiavimas viena koja, važiavimas be balno ir z-ilijonas kitų, pradžioje yra tarytum mokymasis važiuoti vienračiu iš naujo – bandai, netenki pusiausvyros, nulipi ir vėl kartoji Wink Net jeigu ir esi linkes į keliones 36" vienračiu ar važiavimą bekele 24" kalnų vienračiu, vis viena norėsi namie, kieme ar sporto salėje pažaisti su 20" vienračiu, kuriuo viska atlikti bus šiek tiek lengviau.