Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

Ką daryti kai atsisuka vienračio pedalai?

gib's picture

Važiavimas vienračiu yra varymas ir stabdymas vienu metu kojomis sukant pedalus. Pedalų sriegis yra padarytas taip, kad sukant pedalus į priekį pedalas butų veržiamas prie švaistiklio. Tačiau važiuojant vienračiu tenka stabdyti ir keisti važiavimo greitį sukant pedalus atgal, ir tada pedalai yra linkę atsisukti.

Nusipirkus vienratį tenka pačiam priveržti ratą prie rėmo. Kadangi nepatyrusiai akiai abi rato pusės atrodo vienodos, dažnai ratas prisukamas prie rėmo atvirkščiai ir kairysis pedalas su švaistikliu atsiduria dešinėje pusėje, o dešinysis – kairėje. Taip atsitikus pedalai anksčiau ar vėliau tikrai atsisuks, o atsisukę gali sugadinti savo ir švaistiklių sriegį. Jeigu pedalas atsisuko, visu pirma reikia patikrinti, ar nepadarei šios klaidos. Patikrinti lengva, kairysis švaistiklis vidinėje pusėje dažniausiai yra pažymėtas raide L (left), o dešinysis R (right).

Jeigu ratas įveržtas teisingai ir pedalo bei švaistiklio sriegiai yra nepažeisti, tereikia gerai privežti pedalą prie švaistiklio, prieš tai sutepus sriegį tirštu tepalu, kad neužrūdytų ir, reikalui esant, galima būtų atsukti. Pedalas kaip ir švaistiklis yra arba kairysis (L), arba dešinysis (R), ir jų negalima sukeisti. Dešinysis pedalas prisukamas įprastai, laikrodžio rodyklės arba pedalų sukimo į priekį kryptimi, tačiau kairysis pedalas yra prisukamas į priešingą pusę! Jeigu sriegis nesugadintas, pedalą gali veržti ilgu raktu kiek turi jėgų – vargu ar prasuksi nepataisomai.