Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

Remontas?

endless's picture

Sveiki visi,

Prieš keletą savaičių draugai gimtadienio proga padovanojo vienratį, neypatingą tokį, 20", vokiečių Hans Helmig gamybos. Tikriausiai naudotinas tik mokymuisi, o ne rimtesniems iššūkiams.
Per tas kelias savaites po darbo nakčia slapčia mokiausi važiuot ir kai tik pasijuto progresas ir "pagavau kablį", nutiko sekantis dalykas: pedalai prasisuka rato atžvilgiu, t.y. ratas ir ašis, prie kurios tvirtinasi švaistikliai, prasisuka. Mėginau pats žiūrėt kas kaip kur, bet išsiaiškinti bėdos nepavyko. Gal kam yra taip buvę? Ką patartumėte?

gib's picture

Cotter

Jeigu neklystu, tai to vienračio švaistikliai tvirtinami pleištais - užpraeito amžiaus technologija ir didelė problema. PaGooglenk cottered crank, ištrauk pleištą nuimk švaistiklius ir apžiūrėk juos ir ašį. Turėtum atrasti, kad metalas visur padilęs, o tuomet improvizuok, blogiausiu atveju privirink kokiam garaže. Jeigu ten pleištas, tikrai daug iš to vienračio neišspausi.

endless's picture

Na, kad iš jo daug

Na, kad iš jo daug neišspausiu man seniai jau aišku. Dabar už 100 litų nei šortų nenusipirksi, o čia vienratį už tiek rado:)
Vistiek dėkoju už patarimą.

endless's picture

PraGooglinau ir supratau kad

PraGooglinau ir supratau kad šnekam apie skirtingus dalykus. Švaistikliai pas mane tvarkingi ir ne su pleištiniu tvirtinimu.. Beda pas mane ta, kad prasisuka visa ašis rato atžvilgiu.
Gal žinot kur Vilniuj galima būtų nunešt taisymui?

gib's picture

Vienračio stebulė yra vienas

Vienračio stebulė yra vienas mazgas. Kitaip tariant, ašis ir flansai yra suvirinti - nėra jokių judančių daliu. Visas ratas kartu su stebule ir švaistikliais sukasi guoliuose, kurie yra paprasčiausiai užmauti ant ašies. Gal tavo flansai nuo ašies atitrūko? Tuomet tau tik automechanikas su "svarke" padės.

endless's picture

Pasirodo būna išimčių, nes

Pasirodo būna išimčių, nes pas mane matyt ašis ir flanšas gaminti atskirai, tik neaiškus jų jungimo metodas Smile

gib's picture

Eik į dviračių pardę ir

Eik į dviračių pardę ir konsultuokis. Nematant gali tik spėlioti ką ten turi. O flansus ir ašį gamina atskirai ir tik po to sujungia mirtinai, todėl nematau kuo tavo stebulė yra išimtis. Gal tik tuo, kad sujungimas lūžo, tuo tarpu kai daugumai stebulių tai jokia problema.