Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

Disc Brake

gib's picture

Tikriausiai didžiausia 2012 m. Kris Holm ir QU-AX/QX gaminių naujiena yra vienračiai su diskiniais stabdžiais.

Kris Holm 2012 m. laidos vienračiai (rėmai) yra su tvirtinimu diskiniam stabdžiui ir su naujais švaistikliais, prie kurių tvirtinami diskai. Galima tvirtinti hidraulinius stabdžius, tinka daug modelių, oficialioje svetainėje yra sąrašas stabdžių, kurie buvo išbandyti.

QX Series vienračiai yra komplektuojami kartu su Shimano BL-M-445 hidrauliniu diskiniu stabdžiu. Čia diskas tvirtinamas prie stebulės.

Be naujo rėmo su stabdžio tvirtinimu, Kris Holm sprendimas reikalauja specialių švaistiklių, o QX sprendimas - specialios stebulės. Pirmu atveju diskas yra rėmo išorėje, antru atveju - rėmo viduje.

Vienračius jau galima užsisakyti! QX vienračiai su diskiniais stabdžiais (24, 26, 29") kainuoja maždaug €400, KH vienračiais su numatytais stabdžiais - €550+.

boruzius's picture

truputi brangokas reikalas.

truputi brangokas reikalas. Bent jau KH, kaip suprantu noredamas diskiniu stabdziu turi ir cranksus pirkti atitinkamus.

Gib'ai kaip del KH 36". Neplanuoji laisvadienio. Savaitei islekiu su uniu po Lietuva. Tai matyt nukelsim susitikima veliau.
Be

gib's picture

Discs

Jeigu turi seną KH, tai reikia ir švaistiklius, ir rėmą keisti, nes seni rėmai turi tik Magura ratlankinio stabdžio tvirtinimą. Jeigu perki 2012 m. KH modelį, tuomet nieko keisti nereikia, dėkis hidraulinį stabdį - dauguma su 160 mm disku tinka.

Dėl KH36 pažiūrėjimo, galim atidėti, gali su kuo kitu nulėkti. Aš pats deja negalėsiu nė išbandyti, tik pažiūrėt, todėl mano motyvacija nedidelė. Man reikia gero vakaro dviračiui paruošti, kad galėtume numinti. Gal savaitgalį išeis.

Koks maršrutas po Lietuvą? Laukiam gražaus reportažo!

Kas dar ką pasakys apie naują stabdžių madą?

boruzius's picture

Del diskiniu, tai matyt

Del diskiniu, tai matyt pagunda butu, jei naujo modelio 36" imti. Bet va idomu, del cranksu ilgio, nes kiek KH deklaruoja, nauji dydziai maziau 110mm. neina.+ turi dvi skyles, kas padidina svorio. O del kitu crancsu suderinamumo pvz. ISIS 100mm ar 87mm kol kas forumuose kalbos nemaciau. Kiek is manualu ziurejau, bet jau KH atveju butina tureti Spirit double hole crank su "saulyte" prisukti diskui.
Siaip daiktas neblogas, bet stipriai rekomenduot galima tik rimtai uzsiimant muni, arba jau 36" - jei sanariu gaila.

Del zygio, tai pirmiausiai zadu Klaipeda - Nida (~80km), o veliau per kelias, kalnu dviraciu trasas Zemaitijoje. + 2 parom keltu i Danija. Noras - savaite+1 diena su ~350km pedalazu. Reikes tik lasiniu pavalgyt, kad sanariai neuzsidegtu Smile

Tai manau iki aplankymo 36" dar suspesim ir dviracius susitvarkyt ir laisvo laiko atrasti.

gib's picture

Uni Tour

Vienas vienračiu su kuprine, palapine? Tikriausiai būsi pirmas klube padaręs konkretų žygelį ant rato!

Nepamiršk, kad 110 mm ant 36" yra kaip 89 mm ant 29" (110×36÷29), todėl stabdys tikrai praverstų, nes 36" ratas yra sunkus ir inercija didelė.

Sutinku, kad Marijos Žemėje stabdys reikalingas tik dideliam ratui arba jeigu ištisai nuo kalno Slant ritinėjiesi.

Beje, lašinius gamina iš nužudyto gyvūno Pig